ترکیه

درباره کشور

کشور ترکیه به انگلیسی Turkey یکی از کشورهای منطقه اوراسیا است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در شرایط فوق العاده استراتژیکی قرار دارد. این کشور با ایران، ارمنستان، گرجستان، عراق، سوریه، بلغارستان، یونان و... هم مرز بوده و در آن شاهد جاذبه های تفریحی، توریستی و گردشگری بسیار زیادی هستیم. موقعیت مکانی مناسب و جاذبه های گردشگری فوق العاده کشور ترکیه سبب شده سالانه هزاران گردشگر ایرانی این کشور را به عنوان محبوب ترین مقصد گردشگری خود انتخاب کنند. در ادامه همراه ما باشید تا هر آنچه که لازم است را درباره این کشور زیبای توریستی در اختیارتان قرار دهیم.

 

درباره ترکیه

ترکیه کشوری کوهستانی مستطیل شکل با آب و هوای بارانی است. این کشور از سمت شرق و غرب گسترش یافته و از بین هر کشوری ترکیه جزو بهترین نقاط دنیا است و در منطقه‌ای حساس قرار دارد. موقعیت جغرافیایی این کشور بسیار عالی بوده و به عنوان گذرگاهی از جنوب غرب آسیا و اروپا محسوب می‌شود. کشور ترکیه کشوری بسیار زیبا با طبیعتی بکر و آب و هوای خوب و جلگه‌ای است که سالانه بسیاری از مردم برای دیدن این طبیعت بکر به این کشور سفر می‌کنند.

 

آشنایی با کشور ترکیه

برای آشنایی با کشور ترکیه، لازم است تا اطلاعات مختلفی در رابطه با این کشور را مطرح کنیم. پایتخت ترکیه شهر آنکارا، که زیبایی های فوق العاده ای دارد و شهری اداری-سیاسی در کشور ترکیه محسوب می شود. با این که آنکارا پایتخت ترکیه است اما بزرگترین شهر در این کشور استانبول می‌باشدکه محبوبیت بسیار زیادی بین توریست ها و گردشگران داشته و حجم گسترده ای از سفرهای داخلی و خارجی به کشور ترکیه به مقصد استانبول صورت می‌گیرد. زبان رسمی مردم این کشور ترکی بوده و اکثریت مردم ترکیه مسلمان سنی هستند. از نظر سیاسی این کشور جمهوری ریاستی با پارلمان واحد بوده و بنیانگذاری این حکومت به سال ۱۹۲۳ بازمی گردد. مساحت کشور ترکیه 785347 کیلومتر مربع بوده و 3 درصد از این مساحت را آب تشکیل می دهد. براساس سرشماری های صورت گرفته، جمعیت ترکیه بیش از ۸۴ میلیون است. واحد پول کشور ترکیه "لیر ترکیه" است.

آیا ترکیه کشوری اروپایی است؟

در پاسخ به این سوال که کشور ترکیه جز کدام قاره است باید بگوییم که خیر و بله! چرا که بخش اعظم این کشور در قاره آسیا قرار دارد. در حالی که بخشی مانند شهر استانبول که می توان از آن با عنوان بزرگترین شهر ترکیه یاد کرد، جزو قسمت اروپایی این کشور است.

 

پایتخت ترکیه کجاست؟

برخلاف آنچه که در میان عموم مردم شکل گرفته است که شاید بعضی از گردشگران به اشتباه فکر کنند که استانبول پایتخت ترکیه است، باید بگوییم که این گونه نیست و پایتخت کشور زیبا و توریستی ترکیه، شهر آنکارا است که تمامی مراودات سیاسی و مراکز مهم تجاری و سیاسی این کشور در این شهر قرار گرفته است.

 

زبان کشور ترکیه چیست؟

همانطور که احتمالا خودتان نیز دارای معلوماتی درباره کشور ترکیه هستید، میدانید زبانی که مردم کشور ترکیه با آن با یکدیگر صحبت می کنند، زبان ترکی استانبولی است؛ که شاید برخی از شما عزیزان تصور کنید که با گویش ترکیه کشورمان ایرانی یکی است، که در پاسخ باید بگوییم که اینگونه نیست و تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند، اما مشخصا اگر به گویش ترکی آذری های کشورمان مسلط باشید برای یادگیری ترکی استانبولی کار راحتتری را در پیش خواهد داشت و در سفر با تور ترکیه نیز کار راحتتری در پیش خواهید داشت.

 

دین مردم ترکیه

دین اغلب مردم این کشور، اسلام است و مذهب بیشتر آنان نیز اهل تسنن هستند. البته در این کشور هم مانند دیگر کشورها اغلب ادیان حضور دارند و می توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند. مذهب اغلب مردم ترکیه، اهل سنت حنفی است.

مشخصات کشور

قاره: آسیا
زبان رسمی: ترکی استانبولی
واحد پول: لیر