دبی

درباره کشور

دبی شهر خیره کننده جهان

دبی، شهر خیره کننده جهان در زمان های نه چندان دور، دهکده ای کوچک و پیش پا افتاده ای بیش نبود. بعد از اتفاقات بسیار اکنون یکی از وسیع ترین شهرهای امارات متحده عربی است. دبی از سمت جنوب با ایران و در حاشیه و اطراف خلیج همیشه فارس قرار دارد. البته شبه جزیره عربستان نیز همجوار شهر دبی بوده که یکی از شهر های شیخ نشین به شمار می رود. این شهر لقب های زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به شهر آسمان خراش ها، شهر تجملات، شهر شگفت انگیز و ... اشاره کرد.


شهر دبی یکی از شهرهای مهم تجاری در جهان نیز به شمار می رود. طبق آخرین سرشماری در سال 2009، جمعیت عروس امارات بالغ بر 1،771،000 می باشد. شهر دبی مساحتی بالغ بر 1،287،4 کیلومتر مربع (497،1 مایل) می باشد که از دیگر شهر های امارات 8 برابر بزرگ تر می باشد. دبی گران ترین شهر خاورمیانه است و در لیست شهر های گران و لاکچری جهان جایگاه 20 را دارد. در این مطلب پرشین هتل سایت جامع رزرو هتل دبی و رزرو تور دبی می خواهد به شرح کامل شهر دبی بپردازد. در ذیل مطلب سرفصل های هر بخش برای دسترسی راحت شما ذکر شده است.


پایتخت دبی، کلمه ای است که در گوگل بسیار سرچ می شود و ما برای شفاف سازی این کلمه باید بگوییم شهر ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربیاست. با این که هر شهر این کشور، حکومتی مستقل دارند، اما ابوظبی پایتخت سیاسی امارات و دبی پایتخت تجاری امارات محسوب می شود. ولی رونق و پیشرفت چشمگیر شهر دبی سبب شده تا در اذهان مردم، پایتخت امارات جلوه کند. در این شهر بسترهای مناسبی برای تجارت، تبادل کالا، خرید مسکن و ... فراهم می باشد.

مشخصات کشور

قاره: آسیا

اطلاعات ویزا

مدارک مورد نیاز ویزای دبی (امارات متحده عربی)
  • گذرنامه اسکن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر
  • عکس پرسنلی اسکن عکس پرسنلی جدید و بدون روتوش
  • شناسنامه اسکن صفحه اول شناسنامه
  • اطلاعات شخصی آدرس و تلفن پاسخگو در ساعات کاری
  • کارت ملی اسکن کارت ملی
  • مدارک اضافی در صورت نیاز از طریق کانتر به شما اعلام می‌شود