بلیط هواپیما و هتل|همراهان گشت

خرید بلیط هواپیما و هتل | رزرو تور | همراهان گشت

خرید بلیط چارتری یا بلیط سیستمی؟

بلیط سیستمی یا چارتر ؟

 

خرید بلیط سیستمی همراهان گشت

 

سفر همیشه یکی از جذاب ترین قسمت های زندگی و زمانی برای آسوده بال بودن برای اکثر انسان هاست. اکثر ما سعی می کنیم در میان کار هر روزه ، زمانی را هر چند کوتاه به سفر اختصاص دهیم تا خستگی کار از تنمان در برود. مهم ترین بخش سفر انتخاب وسیله نقلیه مناسب و یا بلیط مناسب برای سفر است که هم با پولی که برای آن سفر در نظر گرفته ایم هماهنگ باشد و هم آسودگی مان را در طول سفر تضمین کند. طبیعتا سریعترین و آسوده ترین وسیله نقلیه برای سفر میتواند که هواپیما باشد و تهیه بلیط از جمله چالش هایی هست که شما برای سفر با هواپیما در پیش رو خواهید داشت تا بتوانید که سفری عالی داشته باشید . هنگامی که می خواهید بلیط هواپیما تهیه کنید دو حالت وجود دارد یکی خرید بلیط سیستمی یا همان بلیط پروازهای برنامه ریزی شده توسط ایرلاین ها ( scheduled flights ) و دیگری خرید بلیط پروازهای چارتر (charter flights ) یا همان پرواز چارتر. اما معنی هر کدام از این پرواز چیست؟ و کدام پرواز برای شما مناسب تر است ؟ این مسئله ای است که شما بایستی به آن آگاهی داشته باشید.

 

پرواز سیستمی:

 

به صورت کلی، بلیط‌های سیستمی هواپیما نرخ فروش ثابتی نسبت به دیگر انواع بلیط‌ها دارند و قیمت آنها توسط ایرلاین‌ها به صورت مستقیم تعیین می‌شوند و آژانس‌های هواپیمایی در هزینه اعلام شده، دخل و تصرفی ندارند. اگرچه امکان دارد تغییراتی در برنامه های این پروازها اعمال شود ولی تا حد زیادی این برنامه ثابت است . بلیط این پروازها توسط خود ایرلاین و یا توسط نمایندگیهای ایرلاین ( آژاس های مسافرتی دارای مجوز بند الف) به فروش می رسد. ازجمله مزایای خرید بلیط سیستمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

· امکان رزرو بلیط در بازه‌های زمانی متفاوت و دورتر نسبت به بلیط چارتری.

 

· ثبات قیمت حتی در ایام خاص و پرتقاضا برای سفر.

 

· استرداد بلیط.

 

· دریافت باقی‌مانده پول بلیط پس از پرداخت درصدی جریمه در صورت کنسل شدن پرواز.

 

· احتساب قیمت نیم‌ بها برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال.

 

بلیط چارتر:

 

چارتر در لغت به معنای اجاره یا دربست نمودن است . در بحث گردشگری و سفر ، چارتر معمولا به صورت اصطلاح به اجاره قرار گرفتن کامل یک هواپیما ( full charter ) یا تعدادی از صندلی های هواپیما ( seat charter ) یا هتل یا کشتی و یا هر وسیله و مکانی توسط یک شرکت و موسسه خدمات گردشگری استفاده می شود . در موضوع ما که مربوط به پروازهای چارتر است ، یک شرکت گردشگری معتبر با توجه به مجوزهای لازم میتواند درخواست چارتر هواپیما در مسیر خاصی را به ایرلاین ها ارائه داده و ایرلاین با توجه به صلاحدید و اخذ ضمانت های لازم از شرکت درخواست دهنده این اجازه را صادر نماید و پرواز چارتر را برقرار سازد . با توجه به اینکه چارتر کننده موظف میشود کلیه هزینه ها و همچنین فرایند فروش بلیط را خود طبق مبلغ توافقی با ایرلاین تضمین نماید . در قانون نیز به ایرلاین های اجازه داده شده که با توجه به نیاز بازار به بیش از پروازهای برنامه ای پرواز چارتر برقرار نمایند.

 

خرید بلیط چارتری | همراهان کشت

 

تفاوت بلیط چارتر و سیستمی :

 

· قیمت بلیط چارتری برای تمامی گروه‌های مسافران (بزرگسال، کودک، نوزاد) یکسان است.

 

· در بلیط چارتری امکان تغییر نام مسافر و تاریخ وجود ندارد. پس در هنگام خرید بلیط چارتری کاملا دقت کنید. یک اشتباه کوچک یا ایجاد تغییر، استرداد بلیط قبلی و خرید بلیط جدید را در پی دارد.

 

· معمولا امکان کنسلی در بلیط‌های چارتری وجود ندارد. یک روز مانده به پرواز، و در روز پرواز بلیط چارتری غیرقابل استرداد است.

 

· تعداد کمی از بلیط‌های چارتری قابلیت کنسلی دارند. زیرا درصد جریمه بلیط‌های چارتری بالاست و درصد جریمه از سوی چارترکننده‌ها مشخص می‌شود.

 

· قیمت بلیط چارتری در زمان‌هایی که تقاضا برای سفر زیاد است مانند عید نوروز، تابستان، اعیاد و مناسبت‌های مذهبی، با افزایش مواجه است.

 

· بلیط‌های چارتری بیشتر در مسیرهای پررفت‌وآمد کاربرد دارد.

 

وحال شما با آشنا شدن این دو نوع بلیط میتوانید باتوجه به مسیر سفر، زمان سفر، همراهانتان و... بلیط مناسب برای سفرهایتان را انتخاب کنید تا سفری با کیفیت و به یادماندنی را برای خود به وجود آورید.

 

 

 

 

 

 

موارد مرتبط

روستای محلی نشین باغو | جزیره کیش | تاریخچه

روستای محلی نشین باغو | جزیره کیش | تاریخچه

روستای باغو جایی است که در سفر به کیش از دیدن آن نباید غافل شد. این روستا، فارغ از ظاهر مدرن کیش و هیاهوی مجلل شهری، مکانی امن و آرام در جنوبی‌ترین نقطه جزیره است که میان موج‌های متلاطم آب‌های نیلگون خلیج فارس جا خوش کرده است.

ادامه مطلب
شهر زیر زمینی کاریز | جزیره کیش

شهر زیر زمینی کاریز | جزیره کیش

شهر زیر زمینی کاریز از جاذبه های جزیره کیش است که معمولا از چشم مسافران به دور می ماند، سفر به این شهر زیبای زیر زمینی می تواند تجربه متفاوتی را برای شما ایجاد کند.

ادامه مطلب
چک لیست مشترک همه سفر ها | وسایل مورد نیاز هر سفر

چک لیست مشترک همه سفر ها | وسایل مورد نیاز هر سفر

برای آنکه بتوانید در سفرهای خود با خیالی آسوده و راحت به تفریح‌های هیجان‌انگیز و مفرح بپردازید، باید پیش از هر کاری وسایل مورد نیاز خود را جمع‌آوری کنید و این جمع‌آوری کاملا وابسته به نوع سفری است که در پیش روی خود دارید.

ادامه مطلب
خرید بلیط چارتری یا بلیط سیستمی؟

خرید بلیط چارتری یا بلیط سیستمی؟

سفر همیشه یکی از جذاب ترین قسمت های زندگی و زمانی برای آسوده بال بودن برای اکثر انسان هاست. اکثر ما سعی می کنیم در میان کار هر روزه ، زمانی را هر چند کوتاه به سفر اختصاص دهیم تا خستگی کار از تنمان در برود. مهم ترین بخش سفر انتخاب وسیله نقلیه مناسب و یا بلیط مناسب برای سفر است که هم با پولی که برای آن سفر در نظر گرفته ایم هماهنگ باشد و هم آسودگی مان را در طول سفر تضمین کند.

ادامه مطلب

0 متن نظر
نوشتن نظر